PROČ TMSka?

 V dnešních dnech veřejnost nemá možnost sledovat kulturu jinak než na online médiích. Díky online vystoupení se zachraňuje česká kultura. Vystoupení jsou často zdarma nebo pro dobrou věc, při kterých fanoušci posílají částky potřebným, zdravotníkům a jiným. Je naprosto úžasné, jak se umíme všichni semknout a pomoci druhým. Chápeme, že v této situaci někteří umělci berou sami sebe za potřebné a nedivíme se. Je tu ale i jiná možnost, jiný úhel pohledu. Umělci jsou od toho, že něco umí, a když někdo něco umí, veřejnost je za to odměňuje. Nejde o žádnou charitu, výsledná částka se nikde veřejně neuvádí. Nejde o dar, ale o výdělek. Umělec jednoduše ke svému videu nebo online vystoupení uvede postup na napsání placené SMS - TMSky. Fanoušci ho mohou finančně odměnit podobně jako při koupi vstupenky. Na konci měsíce pak dostane statistiky, na základě kterých účtuje za svá vystoupení. Stejně, jako tomu bylo dříve.

Kdo může TMSek využívat?
Jsou to umělci, umělecká seskupení nebo influenceři. To znamená: divadla, opery, pěvecké skupiny, kapely zpěváci, zpěvačky, muzikanti, žongléři, komici, přednášející, lektoři, herci, herečky, kouzelníci, artisté, klauni, youtubeři, dětská představení atd. Umělci musí být starší 18 let, případně mít souhlas zákonného zástupce. Na jedno IČ může být i více profilů (například když jsou seskupeni v umělecké agentuře atd.). V případě, že umělec nemá IČ, domlouváme se individuálně.

Co to stojí?
Služba je zcela zdarma. Co se běžně platí je pouze registrace na webu talentida.com. Registrace je nyní, v době nouzového režimu v ČR, také zdarma a to nikoli na dobu 3 měsíců, ale na celý rok. 

Postup pro zaslání placené SMS je:
TMS (mezera) TMS kód (mezera) 30, 60 nebo 89 na číslo 902 11


Jak se zaregistrovat? Jak získat svůj vlastní TMS kód?
Je to jednoduché - musíme si Vás ale ověřit. Je potřeba si vytvořit profil na našem webu Talentida.com. Vložte informace o sobě - na základě ověření  budete mít přidělený TMS kód. Chvíli ale potrvá, než si Vás ověříme. Poté Vám přijde formou emailu přiřazený TMS kód. Buďte trpěliví, každý profil důkladně prověřujeme a možná Vám i zavoláme. Po obdržení jedinečného TMS kódu ho můžete začít využívat. Je ale potřeba dodržovat platné zákony vyhlášky a nařízení. Spolu s kódem přijdou také instrukce, jak přesně postupovat a svoje vystoupení tak efektivně zmonetizovat.


Kolik dostanu z jedné SMS?
TMSky fungují na komerčním principu (za odvedenou práci odměna), proto si každý z mobilních operátorů účtuje provizi a to je docela značná část. Nyní je to maximálně 19% z SMS pro operátora. Jen část jde na údržbu aprovoz samotného systému. Zbytek interpretovi:
SMS v hodnotě 30 Kč - k interpretovi jde 20 Kč
SMS v hodnotě 60 Kč - k interpretovi jde 45 Kč
SMS v hodnotě 89 Kč - k interpretovi jde 65 Kč
Všechny částky jsou včetně 21 % DPH.

Poslat TMSku není pro fanoušky povinnost, ale dobrá vůle. Této možnosti využívá až 15% diváků sledující online vystoupení. Umělec si upevňuje vztah se svými fanoušky, nezapomíná na ně, ale ani obráceně fanoušci nezapomínají na něj. Umělec si tak buduje a rozšiřuje svou síť fanoušků, i když zatím jen na internetu.

Jak dlouho můžu využívat TMS kód?
Využívat TMS kódu můžete po dobu, kdy máte aktivní (viditelný) profil na serveru talentida.com - Nyní v nouzovém stavu na rok zdarma. V případě, že neprodloužíte registraci, nebudou Vám již chodit statistiky, nebudete mít co fakturovat. TMSkód můžete sami na svou žádost nechat zrušit.

Teď už stačí jen registrace zde: https://www.talentida.com/registrace/


Všechna práva vyhrazena Talentida.com s.r.o.